050-5392446 

שאלות ותשובות


1. מהו אימון?

אימון הוא תהליך המסייע לאנשים למצות את כישוריהם והפוטנציאל הגלום בהם בכל תחום בחיים שלהם, תהליך האימון מתמקד בביטוי והטמעה של המשאבים הפנימיים והחוזקות של המתאמן. כמו גם זיהוי החסמים שמונעים התקדמות להשגת המטרות.

2. האם האימון מתאים לכל אחד?

בדרך כלל כן, ישנם מצבים שהאימון לא יכול לסייע ואף לבלבל זה עלול לקרות במצבים בהם מתרחש גם טיפול פסיכותרפי או שהאדם זקוק לטיפול כזה.

3. מה ההבדל בין טיפול פסיכותרפי לבין אימון אישי?

יש באמת נטיה לעשות השוואה בין אימון לבין טיפול פסיכותרפי ואולם יש הבדל משמעותי ביניהם: 

האימון האישי הוא תהליך רציונלי, ממוקד תוצאות ומוגבל בזמן, המסייע למתאמן להשיג מטרה ספציפית אותה מגדיר המתאמן, ולא היה מצליח להשיג אותה באותה רמה ואיכות ללא האימון.

הטיפול הפסיכותרפי (והפסיכיאטרי) בא לטפל במצבים ריגשיים ונפשיים עמוקים ומתמשכים כמו דיכדוך, תחושת בדידות מתמשכת, דיכאון, שינויים קיצוניים במצבי רוח, הפרעות שינה וחרדות למיניהם. לעיתים התהליך הטיפולי מלווה במתן תרופות תואמות להקלה על על חריפות התחושות.

4. האם אפשר להיות במקביל בתהליך אימון אישי וגם בטיפול פסיכולוגי?

כן, זו יכולה להיות אפשרית במקרים מסויימים, כאשר הפסיכולוג/הפסיכיאטר מאשרים שמצבו הנפשי של המטופל מתאים במקביל להיעזר גם באימון. במקרה כזה התהליך יתבצע בתיאום מלא עם הפסיכולוג/הפסיכיאטר.

5. איך תהליך האימון מתבצע בפועל?

ובכן האימון מתרחש ע"י סידרה של פגישות בד"כ שבועיות לתקופה של כ-שלושה חודשים, המתאמן קובע על מה הוא מעוניין לעבוד ובאיזה תחום בחייו רוצה ושואף לשינוי, כלומר המתאמן מגדיר את המטרה, לעיתים היא משתנה תוך כדי התהליך האימוני. המתאמן מתחייב לתהליך ולתוצאות. הוא שותף מלא ופעיל בתהליך האימוני. 

צור קשר

2all בניית אתרים